Nieuws

1e dag BK cad-schol: Titel voor Lien Torfs !
Op de eerste dag van het BK voor cad-schol in Moeskroen kwamen onze atleten sterk voor de dag.
In het verspringen bij de cadetten beleefden we een spannende competitie.
De vijfde sprong van Lien Torfs was de beste(5m36).Het was nu nog bang afwachten wat haar concurrenten presteerden bij hun laatste poging.Ze verbeterden zich nog maar stranden uiteindelijk op 2 en 7 cm.
Het verdiende goud was voor Lien !
Voor een tweede ACHL-medaille zorgde Floor Michielsen. Op de 3000m stuitte ze op een sterke Lisa Rooms van AV Lokeren. Floor eindigde op een mooie tweede plaats in een tijd van 10'29"57.
Andere uitblinkers op deze eerste dag:
Marie Hanssens(cad) die zich,met een persoonlijk record,plaatste voor de finale van de 200m. In die finale liep ze exact dezelfde tijd(26"43) en eindigde op de 6e plaats.
Eén plaats beter deed Ine Van Hoeck op de 200m bij de scholieren.Zowel in de reeksen als de finale verbeterde ze haar persoonlijk record. Haar ultieme tijd van 25"36 leverde niet alleen een knappe 5e plaats op maar ook een verbetering van het clubrecord.
Dat record stond sinds 2001 op naam van Evi De Jaegher(25"64)
Jef Mees loopt op de tweede dag de finale van de 400m bij de scholieren. In de reeksen liep het zo vlot dat hij voor de eerste keer onder de 50" kwam. Met een tijd van 49"98 verbeterde Jef het clubrecord van Joeri Jansen. Dat stonds sinds 1996 op 50"17.
Scholier Michiel Bienens mag tevreden terugblikken op zijn polsstokwedstrijd. Met 4m10 viel hij wel nipt van het podium maar hij hield er wel een stevig persoonlijk record aan over.
Jorn Van Dyck plaatste zich met een zege in de reeksen gemakkelijk voor de finale op de 300H. Deze finale wordt betwist op de tweede dag.
Andere uitslagen:
Elise Helsen(cad) :                    kogel  :   6e : 11m56
                                                  80H    : 15e : 13"25
Dora Proost(cad) :                    200  :    16e : 27"52
Julie Vermonden(cad):              200 :     10e : 26"81
Lauranne Van Hooghten(cad): discus : 11e :  27m42
Femke Verheyen(schol):          400H:     15e : 72"18
Dries Janssen(schol)    :          400 :      17e  : 53"93

gepost door herman op 1-9-2013

Maria Vranckx: Belgisch Kampioen Berglopen !
Op het Belgisch Kampioenschap Berglopen was AC Herentals weer goed vertegenwoordigd.
Van al onze deelnemers haalden er vier het podium,met als hoogtepunt een titel voor Maria
Vranckx bij de dames W45.
De uitslagen van al onze berglopers:

-Jun H:        2.Laurent Bierinckx         29"12
-Mas W45:  1.Maria Vranckx             34'26"
-Sen D:       6.Nele Jacobs                 43"57
-Mas M60:  2.René Jacobs                38'02"
-Sen H:       3.Tom Van Gestel            59"47
-Mas M35:  5.Stijn Jacobs                  1u02'41"
-Mas M45:  9.Luc Lauwers                1u15'44"
-Mas M50:  4.Ludwig Van Gestel       1u15'11"

gepost door herman op 27-8-2013

Geslaagde organisatie van BK Meerkamp !
Het voorbije weekend beleefden we het organisatorisch hoogtepunt van het seizoen.
Als club met een jarenlange meerkamptraditie hebben we kunnen bewijzen dat we een
vlotte organisatie kunnen afleveren.
Met dank aan alle helpers die zich weer twee dagen voluit hebben gegeven voor het
welzijn van AC Herentals.
Tussenin hebben ze ook nog even de tijd genomen om te supporteren voor de atleten
van AC Herentals. Deze atleten zorgden voor 1 medaille en mooie ereplaatsen:

cad D:  Elise Helsen  :            6e plaats :  3275pt   met een 1e plaats in het kogelstoten als uitschieter !
jun D :  Shauni Van Hal :        7e plaats :  3308pt   met een PR op de 200 en 100H
mas D: Veronique Thys :       3e plaats :  2274pt   met een PR op de 800,hoog en kogel
cad H:  Arne Van Hove :       8e plaats :  3456pt   als jongste deelnemer !!!
mas H: Bart Van Caeyzeele: 5e plaats :  2585pt   met een sterke 1500m als afsluiter

gepost door herman op 26-8-2013

PK Hamer : 5 kampioenen !
Als omkadering van het BK Meerkamp heeft AC Herentals in laatste instantie ook de organisatie van het Provinciaal Kampioenschap hamerslingeren georganiseerd.
Op zondagnamiddag zagen we volgende ACHL-atleten in actie:
-cad H :      Jens Van Hal  :           4e   : 23m13
-sen H :      Tim Van den Schoor : 1e   : 48m26
                   Bjorn Goossens :       2e   : 36m56
-mas M50:  Marcel Van Rooy :      1e   : 30m86
-mas M55:  Julien Van Gansen :    1e   : 30m33
-mas M70:  Albert Wuyts :             1e   : 23m26
-jun D :       Hannelore Verhoeven: 3e  : 29m71
-sen D :      Valentien Vanuytven:  2e   : 32m77
                   Elke Gys  :                   3e   : 27m08
-mas W55: Annie Heylen :             1e   : 23m71

Knappe resultaten voor de werpersploeg !

gepost door herman op 25-8-2013

Sportameeting in Tongerlo
Op de avondmeeting in Tongerlo was de opkomst van atleten kleiner dan vorig jaar.
Enkele ACHL-atleten verbeterden hun persoonlijk record en kwamen daardoor zich
nestelen in de top-10 allertijden bij AC Herentals.
We hebben het dan over volgende atleten:
-Mieke Buyens            : 100 Mas W35 :   13"77 (4e plaats)
-Elke Gys                    : Kogel Sen D   :   11m35 (8e plaats)
-Tim Van den Schoor  : Kogel Sen H   :   12m71 (4e plaats)
-Thomas Thys             : 5000 Sen H    :   14'50"25 (9e plaats)
-Herman Lievens        : 1500 Mas M55 :  4'53"44 (3e plaats)
-Marcel Van Rooy       : Kogel Mas M50:  10m94 (3e plaats)
-Johan Bienens           : Kogel Mas M50:    8m97 (8e plaats)
-Johan Bienens           : HSS Mas M50 :     9m59 (2e plaats)

gepost door herman op 22-8-2013

Ilse Peetermans benadert Belgisch Record!
Op een meeting in Kapellen kwam Ilse Peetermans dicht in de buurt van het Belgische record op de 100Horden(cat W40).
Met een tijd van 16"26 bleef ze slechts 8 honderdsten verwijderd van de tijd die Danièle Denisty liep in 2007.
Het clubrecord bij de masters A.C. moest er wel aan geloven.In 2002 liep Sabine De Wachter deze afstand in 16"31.

gepost door herman op 20-8-2013

Zes aflossingstitels en een Belgisch record op het P.K.!
Naast de 22 jongerenploegen namen er voor AC Herentals ook nog 16 ploegen deel in de categoriën vanaf cadet.
Drie ploegen werden gedeclasseerd of haalden de aankomst niet.
De dertien andere ploegen bereikten allemaal het podium ! (6x 1e  ; 4x 2e ; 3x 3e)
De zes winnende teams:
4x100 schol D: 51"47 (Paulien Wouters,Bieke Jacops,Femke Verheyen,Ine Van Hoeck)
4x800 A.C.  D: 9'23"37 (Gitte Clymans,Janna Van Doninck,Floor Michielsen,Sofie Van Accom)
4x800 A.C.  H: 7'47"19 (Lucas Vriens,Thomas Thys,Thomas Verbiest,Brian Van den Bossche)
4x100 mas D : 52"55   (Veronique Thys,An Verlinden,Mieke Buyens,Ilse Peetermans)
4x200 mas D : 1'52"97 (Veronique Thys,An Verlinden,Mieke Buyens,Ilse Peetermans)
4x1500 mas H: 19'28"45 (Stijn Jacobs,Herman Lievens,Luc Hapers,Gert Engelen)

De masters dames presteerden op hoog niveau.
Hun 4x100 was een verbetering van het clubrecord met méér dan 1 seconde.
In de 4x200 deden ze er nog een schepje bovenop. Niet alleen het clubrecord maar ook
het Belgisch record moest er aan geloven.Ze liepen 8 honderdsten sneller dan STAR in 1992.

gepost door herman op 19-8-2013

Géén Speerwerpen op meeting in Tongerlo op 21/8 !
Omdat de installatie niet voldoet is het speerwerpen geschrapt op de meeting van nu woensdag 21 augustus in Tongerlo !

gepost door herman op 19-8-2013

PK Hamerslingeren op zondag 25/08 !!!!
In laatste instantie heeft AC Herentals de organisatie op zich genomen van het Provinciaal Kampioenschap Hamerslingeren.
Dit is gepland op zondag 25 augustus vanaf 13u00. Op dat ogenblik organiseren we ook het
BK Meerkamp op het Blososportcentrum.
Aangezien we een apart werpersveld hebben is dat perfect mogelijk op dat tijdstip.
Het is een open kampioenschap d.w.z. dat ook atleten uit andere Provincies en Landen mogen
deelnemen. Inschrijvingen gebeuren ter plaatse.
Voor de toeschouwers is het,net als voor het BK Meerkamp, gratis inkom.
Het uurschema kan je vinden op onze website bij "wedstrijden"

gepost door herman op 19-8-2013

5 podiumplaatsen en 1 clubrecord voor onze jeugdaflossingsploegen
Vandaag hadden in Lier de provinciale aflossingskampioenschappen plaats.
Onze jeugd was op de meeste afstanden vertegenwoordigd met 2 ploegen.
De aflossingen zijn zeer goed verlopen.Géén enkele ploeg moest gedeclasseerd worden
omwille van een foutieve aflossing.
De miniemenploeg 4x80 werd kampioen.Verder waren er nog 2 tweede en 2 derde plaatsen.
De uitslagen:
Ben D: 4x60: Pierré Floor-Van Aelten Laura-Weyers Lore-Willemsen Meren :           4e  : 40"04
                      Van de Perre Stien-Geudens Yane-Pauwels Hanne-Laenen Margot :  5e  : 51"56
            3x600: Pierré Floor-Van de Perre Stien-Willemsen Merel :                               6e  : 6'54"16
                        Weyers Lore-Geudens Yane-Laenen Margot :                                    8e  : 7'07"11

Pup D: 4x60: Sterkens Linde-Mariën Kjersti-Janssens Lore-Eelen Karlien                 3e  : 36"49
                     Gevers Mein-De Schutter Annesophie-De Kimpe Xanthe-Pierré Elin   12e  : 39"07
            3x600: De Kimpe Xanthe-Pierré Elin-Eelen Karlien                                           6e  : 6'18"11
                        Sterkens Linde-Mariën Kjersti-De Schutter AnneSophie                     9e  : 6'30"32

Min D: 4x80: Vanbellingen Dadjika-Engelen Fien-Maeyninckx Jolien-Borstlap Hanne  3e  : 44"45
           3x600: Maeninckx Jolien-Borstlap Hanne-Engelen Fien                                    6e  : 5'48"05
                       Heylen Sien-Fall Diara-Moons Sien                                                        9e  : 5'58"83

Ben H: 4x60: Van Gelder Senne-Laenen Mees-Van de Perre Kamiel-Desmedt Ferre   2e : 39"59
            3x600: Somers Jules-Van de Perre Kamiel-Desmedt Ferre                               2e :  6'12"48
                        Engelen Arthur-Van Gelder Senne-Laenen Mees                                11e :  7'00"10

Pup H: 4x60: Lembrechts Ruben-Van Peel Jarne-Van Caeyzeele Florian-Torfs Robbe  4e : 36"46
                     Garner Oliver-Claes Jonathan-Faes Willem-De Kimpe Costia                     9e : 38"37
           3x600: Lembrechts Ruben-Garner Oliver-De Kimpe Costia                                  4e : 5'54"20
                       Torfs Robbe-Faes Willem-Van Caeyzeele Florian                                      9e : 6'02"55

Min H: 4x80: Vlassenbroeck Liam-Desmedt jens-Torfs Kwinten-Wijnants Jarne             1e : 42"90
                     Mariën Sverre-Chignesse Siemen-Vermeiren Jef-De Wit Bram                   7e : 46"66
           3x600: Boeckx Stefan-Torfs Kwinten-Vermeiren Jef                                            4e : 5'35"27
                       Chignesse Siemen-Vlassenbroeck Liam-Rombaut Stijn                             9e : 5'56"54

Er werd ook een clubrecord verbeterd.Daarvoor zorgden de benjamins jongens op de 3x600m.
De ploeg,bestaande uit Jules Somers,Kamiel Van de Perre en Ferre Desmedt liep de afstand in
6'12"48 en dat is ongeveer 1 seconde sneller dan het vorige record,dat op naam stond van
Joren Lehaen,Dries Vanlommel en Kwinten Torfs.(6'13"54)

gepost door herman op 18-8-2013


-0- -1- -2- -3- -4- -5- -6- -7- -8- -9- -10- -11- -12- -13- -14- -15- -16- -17- -18- -19- -20- -21- -22- -23- -24- -25- -26- -27- -28- -29- -30- -31- -32- -33- -34- -35- -36- -37- -38- -39- -40- -41- -42- -43- -44- -45- -46- -47- -48- -49- -50- -51- -52- -53- -54- -55- -56- -57- -58- -59- -60- -61- -62- -63- -64- -65- -66- -67- -68- -69- -70- -71- -72- -73- -74- -75- -76- -77- -78- -79- -80- -81- -82- -83- -84- -85- -86- -87- -88- -89- -90- -91- -92- -93- -94- -95- -96- -97- -98- -99- -100- -101- -102- -103- -104- -105- -106- -107- -108- -109- -110- -111- -112- -113- -114- -115- -116- -117- -118- -119- -120- -121- -122- -123- -124- -125- -126- -127- -128- -129- -130- -131- -132- -133- -134- -135- -136- -137- -138- -139- -140- -141- -142- -143- -144- -145- -146- -147- -148- -149- -150- -151- -152- -153- -154- -155- -156- -157- -158- -159- -160- -161- -162-